ביטוח רכב
ביטוח רכב    ביטוח חובה    ביטוח עסק
פריסה ארצית אודותינו ביטוח רכב שרות לקוחות מידע לסוכנים דרושים צור קשר

תתקשרו אליי
קבל הצעת מחיר משתלמת ומיידית

סוג ביטוח
שם
טלפון
מוצרי ביטוח
ביטוח רכב
ביטוח לרכב - מידע כללי
ביטוח חובה
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג לרכב
ביטוח אופנוע
ביטוח מונית
ביטוח משאיות
ביטוח דירה
ביטוח עסק
ביטוח בריאות
ביטוח חיים
ביטוח משכנתא
מוצרים פנסיונים ופיננסים
ביטוח מנהלים
קרן פנסיה
קופת גמל
קרן השתלמות
ניהול הסדרים פנסיונים
ניהול תיקי השקעות
ביטוח חובה
לקבלת הצעת מחיר לביטוח רכב לחץ כאן
ביטוח חובה -ביטוח חובה לרכב מחויב על פי חוק (פקודת רכב מנועי תש"ל 1970), כל מי שמחזיק ו/או נוהג בכלי רכב מנועי בתחומי מדינת ישראל חייב לשאת עימו תעודת ביטוח חובה לרכב בתוקף אשר אותה חייב הוא להציג לביקורת בהתאם לדרישה.
ביטוח חובה בתוקף בין התאריכים הנקובים על גבי התעודה אך לא לפני התאריך והשעה בהם הוחתמה חותמת בנק על גבי התעודה. נהיגה ללא תעודת ביטוח חובה בתוקף הינה עבירה פלילית. מכיוון שביטוח זה הוא חובה ע"פ חוק , כל אדם זכאי לקבל כיסוי זה תמורת תשלום, אולם, חברות הביטוח אינן מחויבות לבטח כל אחד בביטוח חובה , במקרה כזה ניתן לבטח בחברת הפול, אשר תקבל כל אדם לכיסוי ביטוחי תמורת פרמיה גבוהה יותר.

את מי הפוליסה ל ביטוח חובה מכסה ?
1. הנהג שנפגע (נהג הרכב)
2. נוסעי הרכב.
3. הולכי רגל.
4. בנסיבות מיוחדות: עדים שנפגעו נפשית וקרוב משפחה שלא נכח ונפגע נפשית.


את מי הפוליסה ל ביטוח חובה אינה מכסה ?
1. מי שגרם לתאונה במתכוון.
2. מי שהשתמש ברכב ללא רשות (גנב).
3. מי שנמצא ברכב בידיעה שמשתמשים בו ללא רשות.
4. מי שנהג ברכב ללא רישיון לנהוג בו.
5. מי שהשתמש ברכב לשם ביצוע פשע.
6. מי שנהג ברכב ללא ביטוח חובה .

ביולי 1997 נכנסה הרפורמה בביטוח רכב חובה לתוקף והחלה פתיחתו של ענף ביטוח רכב חובה לתחרות. היעדים המרכזיים של הרפורמה הם אלה:
1. הסדרת מבנה תחרותי לענף כדי לייעלו מבחינה כלכלית וכדי להוזיל את פרמיות הביטוח בענף, ובתוך כך להעביר את האחריות על התוצאות הכספיות בענף מהציבור אל חברות הביטוח.
2. עידוד נהיגה זהירה באמצעות שימוש בפרמטרים המשקפים סיכון ביטוחי לצורך קביעת פרמיות הביטוח ומניעת סבסוד, וכך כל מבוטח ישלם בהתאם לפרמיית הסיכון שלו.
באפריל 2001 בוטל התעריף האחיד שהיה נהוג עד אז. כיום,התעריפים נקבעים על ידי חברות הביטוח, בהסתמך על המלצות מפעיל מאגר המידע, ובאישור המפקח על הביטוח. התעריפים של מרבית החברות לוקחים בחשבון את מאפייני הרכב והנהג, כך שמבוטחים זהירים משלמים פחות ממבוטחים מסוכנים. קיימת שונות רבה בתעריפי ביטוח חובה לרכב, בהתאם למאפייני הרכב והנהג והתעריפים שונים בין חברות הביטוח השונות.
כחלק מהעברת האחריות על תוצאות עסקי ביטוח חובה לרכב הופחת חלקו של תאגיד 'אבנר', ששימש כמבטח משותף בענף ביטוח רכב חובה, בפוליסות הביטוח בצורה הדרגתית מ-70% עד ל-0% בשנת 2003.
מוצרים משלימים
ביטוח מקיף
ביטוח צד ג'
ביטוח רכב 
חן ביטוח ופיננסים © כל הזכויות שמורות.  ביטוח רכב    ביטוח חובה    ביטוח עסק    ביטוח משאיות    ביטוח דירה   ביטוח מקיף    מאמרים    צור קשר